הורות היא המקצוע החשוב ביותר בחיים. והורות היא מקצוע שאפשר - וצריך -  ללמוד. אם נמאס לכם ממאבקים בבית, מנדנודים, ממריבות ביניכם לבין הילדים, וממריבות בין האחים; אם נמאס לכם לעמוד חסרי אונים מול חוצפה, מול עלבון או מול תחושת כאוס ובלגן בבית; אם אתם רוצים להרגיש שאתם אלה שמנהלים את הבית ומובילים את ילדיכם ביד בטוחה, ועם דרך ברורה - אז דעו שזה אפשרי, וזה קל וישים יותר ממה שאתם חושבים.

בעברי, הייתי עורכת דין לגירושין ומגשרת משפחתית. כשבנותי נולדו, השתתפתי בסדנת הורים של מכון אדלר". הוקסמתי מהתאוריה האדלריאנית, ויותר מכך: ראיתי אצלי בבית שהיא עובדת, והיא עובדת בקלות. למדתי שפה חדשה אותה יישמתי בבית וראיתי את כל הבית משתנה והופך לבית שיש בו תקשורת זורמת, מכבדת ויעילה. מאבקי כוח ומריבות בלתי פוסקות נעלמו ובמקומן הגיעו שיחות משפחתיות, ושיתוף פעולה.

לפני כשבע שנים החלטתי להשלים את המעבר מהפן המשפטי לפן הטיפולי, והפכתי למנחת קבוצות הורים מטעם מכון אדלר, מדריכת הורים ומשפחות בקליניקה הפרטית שלי ומלוות משפחות או יחידים בנושאי הורות. בנוסף אני מעבירה הרצאות וסדנאות במקומות שונים בארץ, וכותבת בלוג ב"סלונה".

הדרכת הורים

הדרכת הורים

נושאי ההתמחות שלי:

הגיל הרך: איך לגדל ילד בטוח בעצמו, אופטימי, יוזם ושמח; התנהגויות מפריעות כמו התפרצויות זעם; העסקת יתר של ההורים, חרדות ומריבות בלתי פוסקות; הצבה יעילה של חוקים וגבולות בבית ויצירת סדר יום בריא; התמודדות עם מצבי מעבר (כניסה לגן חדש, מעבר דירה..); גמילות; יחסי אחים ועוד.

גיל ההתבגרות: למה לצפות בגיל מורכב זה; איך לעמוד מול השינויים בהתנהגותו של המתבגר; הצבת גבולות ושימור השליטה של ההורה בחייו של המתבגר; מניעת מצבים מסוכנים כגון שימוש באלכוהול, השפעה חברתית מזיקה, מיניות לא מווסתת, התרחקות מההורים ועוד.

 

אין משפחות שאין בהן בעיות; יש משפחות שאין להן כלים לפתור את בעיותיהן. אני פה, כדי לסייע לכם בתהליך קצר וממוקד, לאתר את האתגרים והקשיים, לצייד אתכם במפת דרכים מתאימה ובארגז כלים מתאים, וללוות אתכם בשינויים הנדרשים בבית. בתוך זמן קצר, תראו ותרגישו את התוצאות. זה קרה אצלי בבית. זה אפשרי גם אצלכם.