קצת עלי...

 

שמי ענת ורון-כהן. אני בת 43, גרושה (לאחר 20 שנות זוגיות) ואמא לשלוש בנות: ארין, לירי ודריה.

במהלך 15 שנים, הייתי עורכת דין לגירושין וייצגתי את לקוחותי הרבים במסדרונות בתי המשפט למשפחה ובתי הדין הרבניים, וכן בביהמ"ש המחוזי והעליון. אהבתי לעבוד עם אנשים אמיתיים, על סיפוריהם המרגשים. אהבתי להיות חלק מחייהם, לפגוש את ילדיהם ולסייע להם במקום כה מורכב ומטלטל של החיים -  בשלב הגירושין וההתמודדות שלפני ואחרי. יחד עם זאת, הרגשתי שהמשמעות האמיתית שלי היא בסיוע לפתרון המשבר, בשיקום ובליווי התומך. לכן, במהלך השנים הפכתי גם למגשרת, למגשרת משפחתית ולמוסמכת בהליכי גירושין בשיתוף פעולה.

בד בבד נולדו לי שלוש בנותי, ובשנות גידולן הראשונות השתתפתי בסדנת הורים של מכון אדלר". הוקסמתי מהתאוריה האדלריאנית, ויותר מכך: ראיתי אצלי בבית שהיא עובדת, והיא עובדת בקלות. למדתי שפה חדשה אותה יישמתי בבית וראיתי את כל הבית משתנה והופך לבית שיש בו תקשורת זורמת, מכבדת ויעילה. מאבקי כוח ומריבות בלתי פוסקות נעלמו ובמקומן הגיעו שיחות משפחתיות, ושיתוף פעולה.

 

 

 

ענת ורון-כהן

 

 

לפני כשבע שנים החלטתי להשלים את המעבר מהפן המשפטי לפן הטיפולי, והפכתי למנחת קבוצות הורים מטעם מכון אדלר, מדריכת הורים ומשפחות ומלוות משפחות או יחידים בתהליכי גירושין. בנוסף אני מתנדבת בפרוייקט "ליווי הורים בעלי מוגבלויות", מעבירה הרצאות וסדנאות במקומות שונים בארץ, וכותבת בלוג ב"סלונה".

לפני זמן מה התגרשתי מבן זוגי מזה 20 שנה, ולמדתי להכיר את הגירושין גם מהפן האישי. בביתי, ובקרב בנותי, אני מיישמת את ה"אני מאמין" שלי בנושאי גירושין והורות ומאמינה באימרה - "נשארים הורים". גם אני וגם בן זוגי מוודאים כי גם במהלך הגירושין, על הקושי, האבל והכעסים המלווים - עלינו לזכור את אחריותינו כהורים ולעמוד על כך שנשמור זה כל כבודו של זה. אני מאמינים שבנותינו ממשיכות להיות זכאיות לשני הורים אוהבים ומתפקדים ועושים את המירב כדי לשמור עליהן, גם ברגעים לא פשוטים. את ה"אני מאמין" הזה אני מנחילה ליחידים ולזוגות אותם אני מלווה בקליניקה הפרטית שלי, ומוכיחה להם שגם הם יכולים לשמור על ילדיהם מפני נזקי הגירושין ולהביא אותם לחוף מבטחים, מאושרים ובטוחים בעצמם ובהוריהם.